Екологічна ініціатива «Очисти Україну – утилізуй батарейки»!

Проблема захисту довкілля та його невпинне забруднення дуже гостро стоїть сьогодні у кожному куточку Землі і наша рідна Городищина не виключення. Погана екологія в кінці кінців призводить до стрімкого росту різноманітних захворювань. Про це багато можна говорити, дискутувати, з розумним виразом обличчя кивати на досвід інших країн і зітхати про стан справ у нашій Вітчизні. І говорити можна безкінечно. Але краще замість будь-яких слів, мовчки взяти і зробити щось корисне, свій невеличкий внесок у справу, хоча б і маленького, та все ж таки, покращення сьогоденної ситуації. Нещодавно група місцевих активістів серед яких учні шкіл та звичайні мешканці міста започаткували добру справу, приєднавшись до всеукраїнської ініціативи «Очисти Україну – утилізуй батарейки».

Дана акція не чергова мильна бульбашка, що існує суто на папері, а є справді дієвою, яка уже на сьогодні має свої результати. Вперше вона була реалізована простим хлопцем із провінційного містечка Надвірна, Івано-Франківської області. За короткий період спільними зусиллями, громадянами містечка було зібрано близько 20 кілограмів небезпечних відходів і відправлено на утилізацію.

Чому небезпечних? А тому що звичайна маленька пальчикова батарейка здатна забруднити до 20 квадратних метрів ґрунту та до 400 кубометрів води!!! Задумайтесь! Ви й далі хочете байдуже спостерігати, як нищиться навколишній світ, думаючи, що від вас конкретно нічого не залежить? Ви глибоко помиляєтесь! Справа загального збереження довкілля залежить від кожного з нас і конкретно від вас особисто, шановний читачу!

Безумовно у кожній оселі є пристрої, які працюють на хімічних елементах живлення. Озирніться: це може бути пульт від телевізора, настінний чи наручний годинник, дитяча іграшка чи мишка від комп’ютера, у кінці кінців ваш мобільний телефон. Коли час дії батарейок добіжить кінця, не полінуйтесь віднести їх до спеціальних пунктів утилізації.

До слова, у європейських країнах ємності для відпрацьованих батарейок стоять чи не у кожному супермаркеті та у багатьох точках по містах. І цим опікується держава.

Городище, чи не перше після обласного центру започатковує таку благородну ініціативу.

Пункти прийому батарейок уже розташовані в усіх навчальних закладах міста:
• ЗОШ №1
• ЗОШ №2
• ЗОШ №3
• Економічний ліцей
• ПТУ №14
• Коледж УНУС
а також у деяких магазинах:
• магазин “Весна” (вул. Миру, 103)
• магазин “Квіточка” (вул. Миру, 72)
• магазин “Крамниця” (біля залізничного вокзалу)
• магазин “Крамниця” (біля стадіону “Цукровик”)

Також планується розміщення ємностей у інших населених пунктах району.

Кінцевий пункт призначення відпрацьованих батарейок – це єдине подібне в Україні держпідприємство «Аргентум», яке розташоване у Львові.

Тільки якщо кожен із нас добросовісно поставиться до цієї прогресивної ідеї, лише тоді ми зможемо побачити перші результати, нашу спільну маленьку перемогу у великій справі захисту довкілля.

Якою ми залишимо природу нашим дітям та внукам залежить від кожного з нас!
Не стійте осторонь цієї проблеми!
Не будьте байдужими!
Давайте утилізувати, а не викидати!

Щиро ваші,
активісти Всеукраїнської Екологічної Ініціативи «Очисти Україну – утилізуй батарейки».

P.S. Станом на початок грудня 2013 року, згідно з обліком отриманого матеріалу, з різних населених пунктів усієї України на держпідприємство “Аргентум” надійшло понад 10 тонн суміші відпрацьованих побутових малих хімічних джерел струму. Дякуючи зусиллям громадськості та соціально відповідальних підприємців усі ці тонни відпрацьованих батарейок не потрапили на смітники і в довкілля.

0 коментарів “Екологічна ініціатива «Очисти Україну – утилізуй батарейки»!”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *