Виставка собак_2007

Пропаганда культури полювання

Обласна виставка собак мисливських порід відбулася 26 травня у Городищі на стадіоні ФК “Цукровик”. На цьому своєрідному конкурсі собачої вроди були представлені 63 чотириногі красені! Городищину представляли більше 20 собак. Загалом своїх вихованців привезли мисливці-любителі з 8 районів Черкащини. Були також учасники з Київщини. На заході були присутні фахівці-кінологи з Одеси та Криму. Виставки мисливських собак проходять не частіше, ніж раз на три роки. Виставка у Городищі узагалі стала першим на Черкащині подібним заходом, проведеним у райцентрі. Це також стало причиною підвищеної уваги з боку фахівців та любителів мисливського собаківництва.

vystavka

Собак, які полюють на тварин, що мешкають у норах, судив експерт-кінолог Степан Дубинюк з Черкас. Кращих лайоки визначав Олександр Панічев з Києва, а гончих-лягавих – Василь Шевцов з Полтави.

Для декого городищенська виставка стала перепусткою у вищу лігу собаківництва. Наприалад дві лайки Олександра Найди з Черкас отримали офіційне підтвердження класу еліта. Також молоді собаки з Канев і Шполи отримали грамоти й малі золоті медалі. Тепер ці тварини мають право брати участь у всеукраїнських виставках.

– Виставки мисливського собаківництва були, є і будуть святом, – говорить єгер районного товариства миливців і рибалок Валерій Дирда. – В Україні в більшості областей традиційно проводяться виставки і змагання собок мисливських порід. Мета їх відома – обмін досвідом ведення ведення порід в чистоті, підбір пар для подальшого розведення та вдосконалення мисливського собаківництва, пропаганда класичного полювання з собакою. І день, коли зустрічаються давні друзі, любителі полювання з мисливським псом, – це свято. На виставках та змаганнях є чим поділитися один з одним, розповісти, порадитися, послухати досвідчених експертів, зрештою, побачити і порівняти роботу собак. Загалом, мисливське собаківництво є дорогим задоволенням. Маленьке цуценя коштує щонайменше 200 доларів! А потім собака вимагає спеціального харчування, їй потрібно купувати вітаміни, робити щеплення. Це зараз дуже дорого коштує. Собака має заробити паспорт, її родовід має бути не меншим чотрьох колін. А ще собакою необхідно займатися, возити на випробовування та виставки… Мисливські здібності на 80% закладені в собаку генетично, а решта залижить від утримування і дресирування. І тільки через 7-8 років собака набирає необхідної кондиції й досвіду. Проте, справжні фанати мисливського собаківництва не зупиняються перед труднощами. Адже взамін вони отримують безмежну відданість своїх вихованців та задоволення від спілкування з природою.

– Для мене не існує полювання без собаки, – зізнається мисливець і собаківник-любитель Костянтин Григор. – Сьогодні я отримую значно більше задоволення не від здобичі, а від роботи з собакою. Трофеї становлять другорядне значення – тільки б собаці вдалоя красиво спрацювати. Ось що стало для мене головним. Мисливські собаки дуже витривалі. По швидкості пес не поступається вовку і стрижу. Якщо мисливець за день проходить 20-30 км., то собака пробігає всі 50 км!

Лайка

Виставка собак у Городищі пройшла під керівництвом райради Українського Товариства Мисливців і Рибалок (голова Микола Лісовий), з допомогою обласної ради УТМР. Активну організаційну і трудову участь взяли: В.Дирда, К.Григор, О.Горідько, О.Трохимець, А.Биба. Спонсорами виставки стали: О.Шаповал, С.Петрено, С.Гудзь, В.Зализа, В.Сиченко, Т.Антоненко, Г.Дудник, О.Ляш, А.Марченко, М.Павлович, В.Чорний, В.Біда, П.Козюра, Т.Очередько. Учасники відзначили високий організаційний рівень виставки у Городищі. Мисливці переконані, що собаківництво виховує культуру полювання.

“Нова Доба” 12 липня 2007 року, “Вісник Городищини” 14 липня 2007 року.

0 коментарів “Виставка собак_2007”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *