Купала_2010

Купальська толока

Святкова круговерть захопила майже половину населення району

Купала_2010

Обличчя свята Оксана Алієва

Театралізоване свято ”У Івана Купала на толоці” відбулося увечері 6 липня в Городищі. Ще задовго до свята містом поширювалися кольорові запрошення, з проханням до ”людей добрих прийти Купало зустріти”. Відгукнулися понад тисяча жителів та гостей району! Було багато юнаків і дівчат, молоді подружжя прийшли з маленькими діточками. На свято завітали і люди пенсійного віку, довели, що вони молоді душею.

Купала_2010

Софія Дуженко, Андрій Биба, Оксана Алієва

Хто чекав веселого народного свята – не були розчаровані. В програмі були пісні, танці, театралізовані постановки з обов’язковими Водяним, мавками і русалками. Організатори запропонували веселі розваги та конкурси. Окрасою свята стали виступи місцевих музичних зірок. Вкотре полонили своїм талантом переможці шоу-проекту ”Співаю для тебе, моє Городище” – пісенні пари Яна та Володимир Майстренки, Аліна Джаловян і Олександр Марченко. Справжній народний колорит привніс ансамбль ”Писанка”. Усім сподобалася виступи юних зірочок Оксани Алієвої та Софії Дуженко. Активними діючими особами були симпатичні учасниці хореографічної студії ”Ноктюрн” (керівник Христина Олейніченко).

Приватні підприємці та заклади громадського харчування подбали, щоб запропонувати громаді смачні наїдки та напої. Тобто, свято видалося не тільки естетично приємним, а також апетитним. Головний режисер свята – Галина Боршош, головний спонсор – Городищенська міська рада, спонсори – Олеся Щибря і Галина Діхтяр.

Стало доброю традицією зустрічати народне свято Купала біля ставка і старої школи в мікрорайоні колишнього цукрозаводу. Святкування тут проводиться вже п’ять років поспіль. Ідея належить ФК ”Цукровик” та міському центру культури і туризму. З кожним разом сценарій стає все цікавішим, більшає учасників та глядачів, для задоволення яких усе й затівається. Тут затишне місце, гарна галявина, на якій розгортається святкове дійство. Це доволі усамітнене місце, хоча і знаходиться в центрі густонаселеного мікрорайону. Святкові події нікому не заважають, але людям сюди зручно прийти чи під’їхати. Це той випадок, коли свято саме приходить до людей.

Купала_2010

Творча юність і життєвий досвід – хор з Набокового і хореографічна студія ”Ноктюрн” 

Як повідомила начальник відділу культури і туризму Городищенської РДА Тамара Борисова, в усіх населених пунктах району відбулися святкування Івана Купала. У відповідності до місцевих традицій і обставин, культурно-масові заходи проводилися з 3 по 7 липня. У святкуваннях взяли участь майже половина жителів району. Наші предки-слов’яни вірили, що всі проблеми зникають у вогні купальського багаття.

Володимир ЧОС,

фото Андрія БИБИ.

“Вісник Городищини” № 45 (10009), 09 липня 2010 року.

0 коментарів “Купала_2010”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *