Купала 2009

Купало любість розсіває

Традиція відзначати Івана-Купала виникла внаслідок поєднання дня Івана Хрестителя та древнього слов’янського свята Купала. Цей звичай зберігається у багатьох країнах Європи. За народним повір’ям, у ніч на Івана-Купала папороть квітне маленькими квіточками, що горять, як вогонь. Кому вдасться роздобути цю квітку, для того не буде нічого неможливого: він діставатиме скарби землі, йому відмикатимуться потаємні двері щастя, він досягне успіху і зустріне справжнє кохання. Відшукати квітку папороті дуже важко, адже вона квітне всього лише одну мить і пильно охороняється від людей…

Більше тисячі городищан та гостей нашого міста стали глядачами і учасниками свята “На Купала нічка мала”. Театралізоване дійство проходило у мікрорайоні колишнього цукрокомбінату, на зручному майданчику біля старої школи. Свято організували міський центр культури і туризму та громадська організація “ФК “Цукровик”. Досвід минулих років гарантував, що й тепер вдасться яскраве дійство і в усіх присутніх буде гарний настрій. Люди не тільки спостерігали, а й були активними учасниками свята – разом з артистами і співали, і танцювали.

Вечір перетворився на справжню народну, мистецьку казку! З різних сторін на галявину вийшли симпатичні дівчата в українських костюмах. Вони збирали квіти, щоб потім сплести віночки. Звучала лірична музика, яка поступово перейшла у ніжний спів сопілки. З’явилися Мавка і Лукаш (у виконанні Ольги Скорик і Анатолія Миндри) – персонажі уславленої “Лісової пісні” Лесі Українки. Потім були театралізовані сценки, запальні гуморески читав, смішив ними публіку Василь Заболотній.

Купала

Баба Яга прилетіла не на мітлі, а на скутері! У ролі казкового персонажа Наталя Харенко.

Але (за творчим задумом!) виникла проблема – русалки загубили найменшу сестрицю. Може вона у човні каталася та рибалці у невід попалася? Тому покликали Водяного (цього персонажа артистично зобразив Роман Кравець). Він викликав болотяну “братву”, яка перетрусила усіх присутніх і “чисто конкретно” допомогла вирішити проблему. Від радості небо розквітло феєрверком.

Потім з’явився Купало (Анатолій Миндра). Він побажав громаді, щоб святкова ніч принесла очищення від проблем і хвороб, дала заряд бадьорості, нові сили для праці, щоб закохані мали любов та злагоду. Розпалили велике вогнище, до якого вкинули солом’яне опудало. Воно згоріло і символічно знищило усі негаразди, у тому числі й економічну кризу. Почалися веселі танці довкола багаття.

КупалаУ концертній програмі взяли участь: театр танцю “Грація” районного будинку дітей та юнацтва (керівник Наталя Харенко), ансамбль народного та сучасного танцю “Ноктюрн” (Христина Олейніченко), колективи “Дзвінкова криниця” (Наталя Гуріна), “Скарбниця” (Олена Кочерга), “Мамина скарбниця” (Галина Дзюба), солісти Оксана Грабаровська, Аліна Джалов’ян, Оксана Алієва, Настя Хоменко, Дмитро Шланчак, Армандо Іглесіас, Олександр Марченко.

Купала– Порівняно з минулими роками ми радикально оновили сценарій: вилучили спортивні змагання й зробили більш різноманітною художню частину, – говорить директор міського центру культури і туризму Андрій Биба. – Це додало святу справді народного, національного колориту. Дуже приємно, що творчі колективи самі висловили гаряче бажання взяти участь у святі, подарували свій талант землякам. Сердечно дякую також міській раді, підприємцям, представникам політичних партій за допомогу в організації свята.

фото Лариси Хоменко.

“Вісник Городищини” № 47 (9921), 17 липня 2009 року. 

 


Один коментар до “Купала 2009”

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *