Купала 2008

На Купала нічка мала

Останнім часом в Україні набули великої популярності різноманітні етнофестивалі. З розмахом проводяться вони у багатьох містах і містечках, щоразу приваблюють усе більшу кількість учасників. Адже фольклорна естетика зачіпає справді глибокі струни людської душі. Народні мелодії та щирий гумор нагадують, хто ми є насправді та якого ми роду. Кілька яскравих свят в етнічному стилі регулярно проводяться й на Городищині. Одне із них – Купала.

Купала

Готують купальське багаття.

Купала

Справді народне гуляння відбулося 6 липня у мікрорайоні колишнього цукрозаводу. Люди йшли та їхали з усього міста. У пам’яті багатьох ще жили приємні спогади з минулих років. Нинішній “сезон чудес” також не розчарував. Завдяки футбольному клубу “Цукровик” та міському центру культури і туризму відбулося яскраве театралізоване свято “На Купала нічка мала”.

Купала

Ще здалеку усіх закликали веселі мелодії. На святі панувала просто дивовижно доброзичлива атмосфера. Ведучі щедро сипали добрими побажаннями, які зводилися до того, “аби усі жили в достатку, щоб завжди нас радував високий урожай на грядках”. Хлопці й дівчата заквітчували культові деревця Купало і Марину, підколювали одні одного молодечими жартами. Родзинкою свята видався діалог Мавки і Лукаша зі славетної “Лісової пісні” Лесі Українки. Прозвучала пісня Мавки у виконанні Яни Хорунжої.

Купала

Загалом концертна програма видалася цікавою і насиченою.

Купала

Людям подарували своє мистецтво: дует “Писанка”, тріо “Кумоньки”, народний аматорський ансамбль “Скарбниця”, тріо у складі Галини Артеменко, Лідії Кужом та Галини Коваль, гурт “Чумацький шлях”…

Купала

Купала

Красуня і чудовисько.

Купала

Нащадки козацького роду не обійшлися без силових спортивних змагань, які завжди викликають жваве захоплення публіки. Коли перетягували канат, то перемогу здобув “Цукровик”, на другому місці команда “Фаворит”. Змагання з арм-реслінгу проводилися у категоріях до і більше 70 кг., а також у супер-вазі.

Купала

Найсильнішими учасниками виявилися: О.Іванченко, В.Герасименко, С.Коваленко, С.Боюк, В.Кривенко. Цього року уперше помірятися силою закортіло й жінкам! Перемогу здобула Тетяна Корж.

Купала

Смачно пахне шашличок!

Купала

Спонсори змагання: ФК “Цукровик” та міська рада.

Купала

Після заключних акордів свята люди розходилися у прекрасному настрої. Старші – прямували додому, молодь – на дискотеку. Усі вдячні організаторам та спонсорам прекрасного літнього свята.

Купала

– Напередодні свята угоду про партнерство підписали міський центр культури й тризму та громадська організація “Футбольний Клуб “Цукровик”, – розповів директор МЦКТ Андрій Борисович Биба. – Документ передбачає спільну участь у проведенні спортивних та мистецьких заходів. Ми вже кілька років безкорисливо допомагаємо один одному в організації народних гулянь, а нині затвердили і юридично-правові відносини. Переконаний, що тепер значно покращиться і художній рівень наших святкових акцій.

“Вісник Городищини” 18 липня 2008 року

Купала

Фото надали наші друзі Віталій Тараненко й Анатолій Миндра.

0 коментарів “Купала 2008”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *