Кубок ДАІ

Людей в усьому приваблює новизна. Це стосується і спорту. Якщо хочемо, щоб зростала відвідуваність стадіонів – необхідно пропонувати нові турніри, оригінальні змагання.

15-16 березня у Городищі на стадіоні “Цукровик” уперше відбувся футбольний турнір на Кубок Державтоінспекції. Ідея повністю належить начальнику відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території Городищенського району та автомобільно-технічної інспекції, майору міліції Віктору Павловичу Шлончаку. Це й не дивно, адже з 1986 року він грав у команді “Цукровик”, визначався кращим нападаючим навіть в турнірах всеукраїнського рівня. Та й зараз не розлучається зі спортом. Входить до збірної Черкащини, бере активну участь в змаганнях по міні-футболу, де зустрічаються міліцейські команди з усієї України. Він і зробив перший удар по м’ячу.

перший удар

А розіграти у Городищі Кубок ДАІ саме зараз підказало саме життя. Стоять золоті дні, погода сонячна – тільки грати у футбол! Між тим календарні ігри першості району розпочнуться тільки у травні. Щоб не гаяти дорогоцінний час, й було вирішено провести розіграш Кубка, щоб розпочати ним футбольний сезон 2008 року.

В турнірі взяли участь 4 команди: “Цукровик” (Городище), “Садівник” (Мліїв), “Колос” (Вільшана), “Динамо” (ДАІ). Спочатку було помітно, що після зими футболісти трохи застоялися. Але невдовзі хлопці розігрілися, розбігалися і показали справді видовищний футбол.

Турнір відкрили давні суперники – “Цукровик” і “Садівник”. У першому таймі ворота розмочили господарі поля, потім гол забили гості. За нічийного результату і закінчився основний час. Тому істину встановила серія пенальті. Заводський воротар зумів відбити кілька м’ячів і забезпечив вихід команди у фінал. Потім змагалися “Динамо” й Вільшанський “Колос”. Перемогли правоохоронці з перевагою в один м’яч.

боротьба

Отже у неділю відбулися фінальні зустрічі. Спочатку за третє місце змагалися “Садівник” і “Колос”. Зустріч закінчили при результаті 3:0. Потім за головний спортивний трофей боролися “Цукровик” і “Динамо”. У цікавій і безкомпромісній грі з рахунком 2:0 переміг “Цукровик”! Отже, переможцем турніру і володарем Кубка ДАІ є ФК “Цукровик” (Городище)! На другому місці – “Динамо”, на третьому – “Садівник”! Переможці отримали перший у новому сезоні спортивний трофей – дуже красивий кубок.

нагородження

Грамотою та цінним подарунком нагородили найстаршого учасника турніру 47-річного Сергія Івановича Шендрика, наймолодшого гравця – 16-літнього Дмитра Сухорукова, кращого нападаючого Віктора Говорова (“Цукровик”), кращого захисника Олександра Хамазу (“Динамо”), кращого голкіпера Миколу Шевченка (“Динамо”), кращого півзахисника Сергія Сукача (“Садівник”). Відзначили подяками та подарунками суддів: Валерія Вікторовича Кам’янського, Олександра Володимировича Криворучка, Олександра Володимировича Усенка. Усі команди-учасники прекрасно потренувалися для участі у календарних іграх першості району та області. Почесними грамотами та цінними подарунками були нагороджені найактивніші уболівальники: Андрій Севастянович Атамененко і Леонід Олексійович Кам’янський.

нагорода

Турнір пройшов на високому організаційному рівні. Було озвучення стадіону та музичний супровід турніру, звучав державний гімн та футбольний марш. На відкритті та закритті виступали ті, завдяки енергії яких і відбулося це спортивне свято: голова районної ради Олександр Вікторович Лупашко, начальник районного відділу ДАІ Віктор Павлович Шлончак, президент ФК “Цукровик” Андрій Борисович Биба. За участь у підготовці і проведенні турніру відзначили подяками приватних підприємців: Сергія Вікторовича Козюру, Сергія Івановича Шендрика, Валерія Миколайовича Кожушка, Віктора Дмитровича Харченка, Олексія Миколайовича Вака, Олега Валерійовича Кам’янського, Олексія Анатолійовича Іванченка. Висловили подяки представникам культури: Роману Петровичу Лебедю, Олександру Володимировичу Марченку, Тетяні Вікторівні Нестеренко, Оксані Сергіївні Грабаровській. Грамоту й подяку отримав адміністратор ФК “Цукровик” Микола Володимирович Грабенко.

шампанське

Кубок ДАІ став справжнім святом для багатьох жителів міста, які провели свій уїк-енд на стадіоні.

Андрій Биба

– Кубок ДАІ ми провели уперше, – говорить організатор турніру Віктор Павлович Шлончак. – Ми безмежно вдячні усім людям, які нас зрозуміли, підтримали і посильно допомогли. Найперше, це голова районної ради Олександр Вікторович Лупашко і президент ФК “Цукровик” Андрій Борисович Биба. Команди грали на гостинному стадіоні, зручному полі, за азартної підтримки щирих уболівальників. Уже сьогодні мене запитують, чи матиме турнір своє продовження. Обіцяю, що Кубок ДАІ стане традиційним! Наступного року за перехідний головний приз знову змагатимуться кращі команди Городищини. Місцем проведення турніру й надалі буде стадіон ФК “Цукровик”.

команда

На закінчення хочеться додати, що Кубок ДАІ може стати зразком і прикладом для розіграшу інших кубкових турнірів. Найхарактерніше, що турнір тривав два дні. Відтак у фінальній частині зустрілися не стомлені гравці, а повні енергії та прагнення перемоги команди. Також кубки не повинні відбирати сили від календарних матчів. Життя показує, що найоптимальніше, коли розиграш різноманітних кубків проходитиме у міжсезоння або по завершенні першого кола. Тоді кубкові турніри гартуватимуть команди, готуватимуть їх до нових перемог!

“Вісник Городищини” № 23 (9805), 29 березня 2008 року.

0 коментарів “Кубок ДАІ”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *