Храм_2012

«Богатирські ігри» знову зібрали друзів

Богатирські ігри

Однією з характерних рис культурно-спортивного життя Городища є традиційні «Богатирські ігри». Змагання проводяться 19 серпня – з нагоди великого місцевого храмового свята Спаса-Преображення. Незмінне зустрічі – стадіон «Цукровик». Цей турнір вже має свою історію, свої надбання, адже проводиться з 2005 року. Від самого початку це не просто спортивні змагання чи культурна акція, а багатолюдне народне гуляння, єднання територіальної громади. Такими «Богатирські ігри» й задумували організатори – футбольний клуб «Цукровик» та міський центр культури і туризму. Головна рушійна сила святкових змагань та генератор ідей – директор МЦКТ Андрій Биба. Завжди знаходяться небайдужі люди, які всебічно підтримують добрі починання. Цього разу свято відбулося за підтримки райдержадміністрації, районної ради, міської ради, районної організації Партії регіонів, приватних підприємців.

До свята наполегливо готувалися: писали сценарій, підбирали команди, готували музичну програму. Виготовили афіші і спеціальні запрошення. Завдання було максимально просте і водночас складне – подарувати глядачам хороший настрій, щоб свято не було схожим на минулорічні.

І цього разу «Богатирські ігри» привабили велику кількість городищан та гостей нашого міста, перетворилися на яскраве народне гуляння.

За дорученням голови райдержадміністрації Олександра Ганжі та голови райради Олександра Біби громаду сердечно привітав керуючий справами райради Володимир Шевченко. Від імені міського голови Володимира Мирошника з вітальним словом виступив секретар міськради Андрій Оверченко. Було зазначено, що в цей святковий день особливо приємно привітати кожного з присутніх, побажати, щоб у родинах панували мир і злагода, здоров’я і достаток.

В змаганнях «Богатирські ігри» взяли участь найсильніші чоловіки міста й околиці. На зелене поле стадіону вийшли три команди: «Група Центр» (Городище), «Сила Цукровика» (Городище) і «Шалені Вітряки» (Дирдин). В такій черговості вони врешті і зайняли призові місця. А самі змагання були динамічні, рухливі, азартні, безкомпромісні й водночас веселі.

Богатирські ігри

Спочатку бігали наввипередки, тільки замість естафетної палички передавали один одному дві 20-літрові каністри з водою. Загальна вага складала 44 кг, тобто по 22 кг на руку.

Богатирські ігри

А наступна естафета теж виявилася не простішою – перекидали чималі колеса від вантажівки. Потренувавшись на колесі, взялися за цілу вантажівку! Команді потрібно було взятися за канат і якнайшвидше дотягнути ГАЗон до фінішу. А потім ще й піднімали штангу та перетягували канат!

Богатирські ігри

Глядачі активно підтримували команди, азартно уболівали. Переможці отримали спортивні медалі, дипломи, призи. Від райдержадміністрації та районної ради переможцям вручили ящик кримського шампанського. Команда, що посіла друге місце, отримала ящик пива. Ну а хто опинився на третьому місці, тим дістався втішний приз – упаковка солодкої газованої води.

Богатирські ігри

Між конкурсними завданнями багаточислених глядачів розважали яскравими музичними номерами. Веселий настрій та щирі посмішки подарували Тетяна Тищенко, Олена Кочерга і Оксана Грабаровська, які виступили з дотепними гумористичними мініатюрами.

Богатирські ігри

Усім сподобався виступ ансамблю «Писанка», хореографічного колективу «Дезері» (керівник Христина Олейніченко), та окремий танцювальний номер Аніта Бакшук. Співали солістки: Яніна Мусієнко, Оксана Грабаровська, Софія Дуженко, Аліна Джаловян, Олександр Марченко. Від заступника голови райдержадміністрації Тетяни Горідько місцеві таланти й арбітри змагань отримали в подарунок цікаві книги.

Богатирські ігри

Характерною особливістю «Богатирських ігор» є паралельне проведення ще одного вельми цікавого турніру. Традиційно в цей день на стадіоні змагалися не тільки найсильніші чоловіки міста, а й проходили змагання з народної картярської гри «Филь» (місцевий різновид преферансу). Перше місце зайняла команда «Сем» (Олександр Лебединець і Олексій Онацький), друге – «Сусіди» (Валерій Кам’янський і Віктор Шлончак), третє – «Куми» (Олександр Лисак і Сергій Мільковський). Переможці отримали, як і у великому спорті, медалі й дипломи, премії й солодкі кавуни.

Богатирські ігри

Головним арбітром цього турніру традиційно виступив Микола Грабенко – великий знавець всіх нюансів цієї популярної чоловічої гри.

Богатирські ігри

Обов’язковим атрибутом свята стали столи достатку – діяла виїзна торгівля. Свято підтримали спонсори: Олександр Герасименко, Юрій Пахар, Роман Козюра, Олег Трохименко, Віктор Гайдамака, Сергій Петренко, Олексій Іванченко, Едуард Джаловян, Валентин Дерев’янко, Юрій Орел, В’ячеслав Олексійчук, Ігор Щибря, Галина Діхтяр, Олександр Мусієнко, Едуард Король, Сергій Козюра.

Незмінними ведучими свята є Оксана Грабаровська і Олександр Марченко. Завдяки їхньому таланту спілкуватися з людьми святкове дійство розвивалося весело й динамічно. За що їм велика вдячність. Безмежне спасибі усім людям, які взяли участь в організації свята.

Богатирські ігри

До речі, змаганнями на стадіоні святкові заходи не обмежилися! На літньому майданчику біля приміщення МЦКТ відбувся перший цього сезону кінопоказ. Демонстрували історичний фільм «Вогнем і мечем», події якого розвивалися зокрема і на Черкащині. А потім на відкритому танцмайданчику «Santo» відбулася ретро-дискотека. Свято сподобалося усім!

0 коментарів “Храм_2012”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *