Храм_2009

 Яблуневий Спас

З нагоди храмового свята Спаса-Преображення 19 серпня на стадіоні ”Цукровик” відбулося яскраве народне гуляння. За церковними канонами храмове свято відзначається у день вшанування православного святого або релігійної події на честь якої названо місцеву церкву. Але в українській традиції храмові свята давно вийшли за суто релігійні межі й набули більш широкого, народного значення. Храмове свято властиве для конкретної групи кутків, які умовно належать до того чи іншого приходу. У Городищі найпопулярнішим храмовим святом є Преображення Господнє – Яблуневий Спас. Адже від 1961-го по 1989 роки Спаська церква була єдина у місті діючим православним осередком.

Храм_2009

Андрій Биба одягнув нову вишиванку

У Городищі до свята ретельно готуються. Така традиція. На храм гостей не кликали – їх чекали. Бувало кажуть, що “на храм не кличуть – на храм ідуть”. Кожна родина очікувала родичів із сусідніх кутків, або з інших населених пунктів, досить часто гостями були товариші по роботі. Навіть у значно важчі часи господині готували різні святкові страви. Пекли пироги, розливали холодець, смажили рибу, фарширували перець, робили голубці, котлети, варили вареники. Подібна традиція живе й сьогодні.

Храм_2009

Дівчата туляться ще активніше

До народного гуляння на стадіоні ”Цукровик” була підготовлена велика розважальна програма, яка розпочалася о 15.00. Люди весь час підходили. Усього були присутні понад тисяча осіб! Настрій усьому дійству задавав супер-ведучий Олександр Марченко. Він надзвичайно колоритно, з народним гумором представляв учасників програми. Для кожного знаходилися добрі слова і влучні коментарі.

Храм_2009

Спочатку з яскравим танцем і веселою піснею про передбачення долі на зелене поле вийшли симпатичні ”циганочки” (Оксана Грабаровська, Ліля Скалига, Христина Олейніченко). З кошиків діставали яблука і роздавали людям. Потім розпочався розіграш Кубка з футболу на честь храмового свята.

Храм_2009

Змагалися три команди: ФК “Цукровик”, “Цукровик-2000” і ФК “Дирдин”.

Храм_2009

Міцніє городищенсько-камерунська дружба

За ”Цукровик-2000” грав новий футболіст – легіонер із Камеруну Волтер Фон-Бомбу. Віднедавна він працює у Городищі на фірмі ”Грейтлі”, захоплюється спортом, приходить на всі тренування футбольного клубу. Його визнали кращим форвардом турніру. Найвправнішими голкіперами стали Сергій Трушков (”Дирдин”) і Валентин Римський (”Цукровик”).

Храм_2009

У підсумку володарем нового футбольного трофею стала команда ”Цукровик-2000”!

Храм_2009

Турнір “Нехай козириться!”

– Паралельно з футболом проходив і перший в історії Городища турнір з картярської гри у филя, – говорить головний арбітр турніру Микола Грабенко. – Дехто зі скептиків сумнівався, чи варто прирівнювати карти до спортивного змагання. Але вчасно згадали, що років п’ятнадцять тому популярна обласна газета “Молодь Черкащини” влаштувала чемпіонат гри у дурня. То чом би нам не зіграти у городищенський різновид преферансу!? Зареєструвалися 11 команд по дві особи у кожній. Команди мали веселі назви: ”Куми”, ”Свати”, ”Компанія” і т.п. Вступний внесок з команди був 10 грн. За карти узялися пенсіонери, бізнесмени, таксисти і навіть один колишній священик. Чотири ігрові столи обгородили стрічками, щоб вийшло схоже на ринг. Ляскали картами дуже азартно, як це уміють у Городищі. Дотримання правил контролювали судді з бейджиками у вигляді гральних карт. Біля кожного столу юрмилися уболівальники. Людям так сподобалося, що турнір вирішили зробити традиційним.

Храм_2009

Грала як молодь, так і пенсіонери

Храм_2009

Звання чемпіона з филя здобула команда ”Брати” – Віталій Багацький і Василь Коваленко.

У паузах між змаганнями були концертні номери. Виступали: народний фольклорний колектив ”Скарбниця” (керівник Олена Кочерга), танцювальна група ”Нюкторн” (керівник Христина Олейніченко), солісти Софія Дуженко, Оксана Грабаровська, Алла Педченко, Аліна Джаловян, Світлана Скалига, Ольга Скорик, Олександр Марченко, Тарас Близнюк, Олена та Ігор Буравські. Їхній талант нікого не залишив байдужим.

Храм_2009

Співає Алла Педченко – італійське сонечко

Храм_2009

Золотий голосочок Городища Софійка Дуженко

Разом з громадою святкували: голова районної ради Олександр Вікторович Лупашко, міський голова Олександр Іванович Зварич, депутати районної та міської рад. Переможцям турнірів та активним учасникам свята були вручені кубки, грамоти і пам’ятні медалі.

Храм_2009

Нагороди чекають своїх героїв

Хочеться додати, що підготовка свята була надзвичайно інтенсивною. Просто вражало, з яким завзяттям працівники міського центру культури і туризму (директор Андрій Биба) писали сценарій і створювали режисуру. Творчі колективи і солісти із задоволенням погодилися виступити. Футбольний клуб ”Цукровик” (президент Павло Козюра) постійно підкидав свіжі ідеї. Міська рада (голова Олександр Зварич) із задоволенням стала спонсором свята. Коштами на призи та подарунки також допомогли приватні підприємці Олег Коваль і В’ячеслав Олексійчук. Активно включилися в роботу районні організації Блоку Юлії Тимошенко (керівник фракції у міськраді Олександр Біба), Християнсько-демократичного Союзу (Юрій Пахар), ”Фронту змін” (Віктор Томіленко). Прапори їхніх політичних сил тріпотіли на щоглах.

Храм_2009

Свято продовжилося о 22.00 цікавим фільмом, який демонстрував літній кінотеатр. А закінчився яскравий вечір ретро-дискотекою “Троль збирає друзів”.

Фото прес-служби ФК “Цукровик” і Олексія Тичка.

Один коментар до “Храм_2009”

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *