DJ Марафон

Великим другом нашого клубу є Олександр Марченко, широковідомий, як Ді-джей Марафон. Озвучення та музичний супровід футбольних матчів і святкових заходів забезпечує саме він. Просто Саша живе у марафонському стилі.

Олександр Марченко

Справжнім молодіжним лідером є директор Дирдинського центру культури і дозвілля Олександр Марченко. Він невтомно подає цікаві ідеї, акумулює толкові пропозиції оточуючих. У результаті, отримують життя оригінальні проекти, які радують енергійну молодь, допомагають і дарують розраду односельчанам. 16 лютого 2007 року виповнилося 20 років його творчої діяльності. Але про усе по порядку…

Олександр Марченко 1968 року народження. Коли навчався у місцевому технікумі, був солістом вокально-інструментального ансамблю та грав на ударних інструментах. Саме тоді полонив його безкрайній музичний океан. У 1987 році провів свою першу дискотеку. Тоді на вершині популярності перебував дует “Модерн-Токінг” та інші європейські гурти і виконавці. Офіційна пропаганда насторожено ставилася до молодіжної моди, тому партком навіть вимагав попередньо представити список композицій та приблизний переклад текстів. Великого резонансу набула дискотека з показом слайдів – демонстрував плакати популярних зарубіжних виконавців. Молодь була в захваті! Але через назви, написані англійськими літерами, дискотеку заборонили. Та Олександр вже не уявляв себе без запальних ритмів.

Проте музичні студії довелося на деякий час відкласти, адже призвали у Збройні Сили. Служити випало у військах спеціального призначення. Період тоді був неспокійним. Радянський Союз розвалювався, на цьому ґрунті виникали численні міжнаціональні конфлікти. Тому спецназівцю Олександру Марченку довелося побувати у гарячих точках в Нагірному Карабасі, Азербайджані, Грузії, Литві… Армійські будні були важкими, екстримальними, але й цікавими. Тому навіть залишився на понадстрокову службу. Нагороджений багатьма грамотами та відзнакою “Воїнська доблесть”.

Демобілізувавшись у званні прапорщика, Олександр повернувся у Городище, працював спортивним інструктором, майстром на хлібоприймальному підприємстві, інспектором державної обласної хлібної інспекції… Але найбільше його вабила музика і культурно-масова робота. Почав проводити дискотеки на танцмайданчику в мікрорайоні цукрозаводу. Успіх був неймовірний! За перші 2 дні дискотеку відвідало майже 400 молодих людей!

У той час і з’явилося його дискотечне псевдо “Марафон”. Спочатку так і говорили просто й зрозуміло: “Крутить танці Марафон!”. Терміну “ді-джей” ще не існувало, дещо пізніше казали “диск-жокей”. Разом з Олександром Марченком першими ді-джеями району були: Олександр Жук, Тарас Биба, Микола Шланчак, Костянтин Григор… Нинішні наворочені ді-джеї навіть не уявляють на якому архаїчному обладнанні тоді доводилося працювати! Стояло два бабінних магнітофони, два касетних, ді-джей намагався так запускати композиції, щоб паузи звести до мінімуму. Якісні записи були у дефіциті, обмаль інформації щодо виконавців. Тоді навіть не мріялося про технічні можливості нинішніх ді-джеїв.

З нагоди місцевого храмового свята 19 серпня 1991 року Олександр з друзями підготував дискотечну програму “Зоряна ніч надій”. Але у Москві стався путч, телебачення транслювало тільки сумний балет “Лебедине озеро”, тому дискотеку заборонили. Проте захід був розрекламований, прийшло багато молоді, яка наполегливо вимагала свята! На свій страх і ризик організатори таки провели дискотеку. А невдовзі була проголошена державна незалежність України, отож молодіжна непокора стала знаковою. Потім “Зоряна ніч надій” проводилася кілька років поспіль.

У 1992 році за активної участі Олександра Марченка було створено хореографічну групу “Заводський квартал”. Потім він був продюсером гурту “Чумацький шлях”, який став лауреатом обласного конкурсу “Свято без приводу”. У 1995 році створив гурт “Овен”, який на міжнародному фестивалі “Через терни до зірок” отримав диплом за кращий дебют. Гурт дав путівку в життя багатьом талановитим городищанам.

З 1999 року Олександр Марченко працює директором Дирдинського центру культури і дозвілля. Завдання кожного клубу – бути епіцентром молодіжного життя. Олександру і його колегам це вдається якнайкраще. Нині на дискотеку в Дирдине сходиться не тільки сільська молодь, а також парубки та дівчата з Городища та Хлистунівки… В усіх справах Олександра підтримує дружина Тетяна, яка також працює на ниві культури, а натхнення додає їх 3-річний синочок Саша.

Крім таланту ді-джея і хороших організаторських здібностей, Олександр Марченко-старший є автором багатьох пісень. У його доробку вже 72 музичні твори! Відомі й користуються популярністю композиції: “Дивний світ”, “Тернові очі”, “Сто вогнів в твоїх очах”, “Кольори”, “Я не хочу відпускати Сонце”… Їх виконують численні гурти і солісти. Коли вони звучать в концертах, молодь з задоволенням підспівує. Олександр мріє про великий сольний концерт і випуск пісенного альбому. Музичного матеріалу вистачає, якби тільки знайти мецената…

Правду кажуть, що талановита людина має успіх в усьому. Цю аксіому підтверджує своїм життям і Олександр Марченко. Крім музики та організації змістовного дозвілля він активно займається політикою! Більше року в селі діє первинна організація партії Християнсько-демократичний союз, яку він очолює.

– Кожного з наших сімнадцяти активістів цінуємо на вагу золота, – говорить Олександр Марченко. – Один наш член ХДС є депутатом районної ради, троє – депутати сільської ради, двоє – члени виконкому. Хочу відзначити активність нашого колишнього сільського голови В’ячеслава Борисовича Онопрієнка – великого ентузіаста спорту, який і сьогодні є прикладом для молоді. Значний обсяг партійної та громадської роботи виконує завідуюча ФАПом Людмила Савич, патронажна сестра Лілія Шевченко, санітарка Олена Матвійчук, будівельники Олег Шаленко і Андрій Шевченко, продавець Ольга Осадча… Нашими щирими друзями є депутат райради Юрій Володимирович Пахар, депутат міської ради Андрій Борисович Биба. Наші партійці та прихильники завжди на виду, перебувають у центрі усіх подій, прекрасно знають проблеми односельців, по можливості допомагають їх вирішити. Разом ми організовуємо спортивні та розважальні акції, влаштовували благодійний обід до Дня Перемоги, вітали дітей зі святом Миколая… Багато зроблено, а ще більше заплановано. Партійна робота, це не тільки збори, голосування та мітинги, а й постійний діалог з людьми. Девіз партії ХДС, яку очолює народний депутат Володимир Стретович, “Не словом, а ділом і християнською мораллю!”. Ці слова відображають наш світогляд.

Співпраця з громадськістю, взаємодія з владою, робота з молоддю постійно вимагає польоту творчої фантазії, нестримної енергії та залізних нервів. Олександр Марченко прекрасно справляється з такими обов’язками, адже він – професіонал! Він задоволений вибором своєї професії, не уявляє себе поза музичним, молодіжним, громадським рухом. Він знає майже 50 пар, які уперше зустрілися і познайомилися під його музику, а потім створили сім’ї. Сьогодні вже їхні діти приходять на його щасливі дискотеки. Народна любов, це найвища оцінка для творчої особистості.

Обласна газета “Прес-центр” 28 березня 2007 року,

районна газета “Вісник Городищини” 05 грудня 2007 року.

букетВід усієї душі вітаю свою донечку Кароліну Олександрівну Марченко з Днем народження! З нагади твого 18-ліття бажаю усього найкращого, що тільки можна побажати такій хорошій дівчині: успішно закінчити університет, зустріти свою долю, упевнено крокувати по життю. Усі свої найкращі пісні дарую тільки тобі!

З любов’ю завжди твій батько Олександр Марченко.

track-6.mp4

track-7.mp4

DJ Марафон

0 коментарів “DJ Марафон”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *