Історія клубу

Атакує “Цукровик”
герб клубу

З 2005 року значно пожвавилося життя на стадіоні в мікрорайоні колишнього цукрокомбінату у Городищі. Щоразу все більше глядачів приходять повболівати за грою місцевої команди ФК “Цукровик”. Для багатьох жителів міста клуб став близьким по духу. Все більше родин в програму проведення свого вільного часу включають походи на стадіон. Футбол приваблює громадян різного віку, люди активно приходять і приїздять, щоб побачити улюблену гру. Під час відповідальних матчів біля стадіону збирається так багато автомобілів, ніби гарного дня біля базару! Адже “Цукровик” – одна з кращих футбольних команд району.

Історія футбольної команди “Цукровик” відлічується з далекого 1947 року. Команда була створена при місцевому цукрозаводі. У ті роки футбол був чи не єдиною віддушиною для людей, що побували на фронті, пережили окупацію, відбудовували мирне життя. Сьогодні, коли нас оточують телебачення, відеомагнітофони, комп’ютери, навіть не можемо уявити те велетенське значення, яке мав футбол. То був сплеск емоцій, засіб зняти стрес і покращити настрій. Футбол дарував радість і гравцям, і уболівальникам.

команда семидесятих

За шість десятиліть свого існування “Цукровик” переживав злети й падіння. Та інакше і бути не могло, адже життя звивисте, схоже на кардіограму серця. Були часи, коли бажаючих подивитися захоплюючу гру було так багато, що потрапити на стадіон можна було тільки придбавши квиток у касі! Команда ставала переможцем районних змагань, відстоювала честь міста на обласному рівні.

ветерани

1997 рік, гра у Шполі на кубок Ткаченка

У вісімдесятих роках грали за першу лігу обласної першості, на початку дев’яностих брали участь в загальноукраїнських турнірах! Неодноразово ставали призерами, привозили кубки. Та головне, що команда стала прекрасною школою спортивного гарту для сотень городищан. Багато аматорів поєднали своє життя зі спортом. Та навіть якщо спортивні рекорди не стали професією, азарт змагань, прагнення перемоги, командна гра, виховали в кожному характер лідера, що поєднується з почуттям колективізму.

атака

“Цукровик” має багаті спортивні традиції, які потрібно відроджувати, тому сьогодні команда переживає якісно новий етап свого розвитку, – говорить президент клубу Андрій Биба. – У травні 2005 року була зареєстрована районна громадська організація “Футбольний клуб “Цукровик”. Наразі – це єдина з дев’яти футбольних команд району, що має юридичний статус громадської організації. Новий статус розкриває додаткові перспективи й зобов’язання. У стратегічних планах широке пропагування футболу та взагалі здорового способу життя. Хочеться, щоб спортивне життя не обмежувалося тільки календарними іграми. Стадіон повинен єднати людей, адже це прекрасне місце для спілкування і культурного відпочинку. В останні кілька років культурно-розважальне, спортивне життя мікрорайону колишнього цукрокомбінату практично завмерло, людям просто нікуди піти. Не працює будинок культури, спорткомплекс… Заповнити цей вакуум здатен стадіон. Приємно, що серед публіки чимало жінок, для яких це прекрасна нагода вийти між люди. Є молоді жіночки, які щодня займаються на стадіоні оздоровчим бігом, шейпінгом. ФК “Цукровик” влаштувує новорічні народні гуляння, які збирають сотні городищан. Проводимо футбольні турніри із нагоди місцевого храмового свята Спаса-Преображення, яке припадає на 19 серпня. Відзначали свято Івана-Купайла, проводили богатирські ігри…

Цукровик

Якщо взяти суто спортивний аспект, то “Цукровик” серед лідерів у першості району. Команда складається зі старшокласників та місцевих студентів.

Кубок Медведчука

Хлопці стали переможцями численних кубкових турнірів, зокрема кубків пам’яті відомих земляків Миколи Артеменка і Миколи Медведчука. З метою заохочення, кращі гравці отримують дипломи, підписані керівниками району. В очах хлопчаків це набуває справді офіційного вигляду, вони ладні й гори здолати! Кожен гравець має картку-посвідчення члена клубу, налагодили випуск плакатів команди. Клуб єдиний в районі створив власну прес-службу. Існує добра практика приймати найбільш відомих, авторитетних земляків у почесні члени клубу. В сезоні 2007 року ФК “Цукровик” успішно бере участь у першості Черкаської області серед команд другої ліги.

міні-футбол

Маємо давні дружні стосунки з прихильниками спорту села Дирдине. Разом проводимо спортивні змагання, турніри з баскетболу чи міні-футболу.

Секретар ГО “ФК “Цукровик” Оксана Грабаровська нагороджена Почесною грамотою Управління у справах молоді і спорту Черкаської облдержадміністрації. Прес-секретар ФК “Цукровик” Володимир Чос отримав звання “Почесний громадянин міста Городище”.

нагороди

Керівники ФК “Цукровик” сповнені великих планів. Хочеться створити фан-клуб команди, відкрити дитячі секції для поповнення свіжими силами, існує ідея сформувати команду з дівчаток, адже охочих дуже багато. Задумів багато, щоб їх утілити в життя насправді не потрібно значних капіталовкладень. Головне – ініціатива громади при посильній підтримці всіх небайдужих громадян. Якщо повноцінно житиме стадіон, у виграші буде все місто.

форум

Клуб має дружні, партнерські стосунки з політичною партією Християнсько-Демократичний Союз. Президент ФК “Цукровик” Андрій Биба є членом цієї партії, обраний депутатом міської ради від виборчого блоку “Наша Україна”. З дитинства палко шанує футбол, тому сьогодні активно пропагує цей вид командної гри. Міська рада передала футбольному клубу в безкоштовне користування на 5 років стадіон. Тепер клуб відповідає за стан поля і прилеглої території, займається благоустроєм, регулярно влаштовує суботники. До корисної справи можуть долучитися усі бажаючі. В планах – зробити огорожу довкола стадіону. Ділові люди, які беруть участь у цій роботі, можуть безкоштовно розмістити на стадіоні свою комерційну рекламу.

тільки вперед
Є упевненість, що стадіон і футбольний клуб будуть й надалі приваблювати жителів мікрорайону.
Стадіон прибрали, причепурили, попідбілювали, попідфарбовували, зробили прекрасну розмітку поля. Така турбота є постійною. Вже є ділові люди, які закріпили за собою сектори відповідальності. Завели такий порядок, що вже ніхто не зносить сміття, навіть перехожі не топчуться полем. Це найкращий стадіон в районі. Навіть обласні футбольні функціонери відзначають високу, практично бездоганну організацію проведення матчів на цьому майданчику. Перед початком гри виконується гімн України, при звуках якого всі присутні встають в єдиному патріотичному пориві, звучить футбольний марш. Гравці намагаються не розчарувати прихильників, і їм це вдається. Голи сипляться на всі смаки, як із рогу достатку. Уболівальники підтримують гравців дуже азартно, підбадьорюють вигуками, свистом, сигналять у фанівські дудки – не гірше як на столичному Олімпійському стадіоні! Родзинкою матчів стає робота коментатора, який оголошує кращих гравців, розповідає про місцевих майстрів шкіряного м’яча. Матчі також відвідують представники місцевої влади, уболівають разом з усіма. До організації футбольних матчів долучаються приватні підприємці, міська та районна рада. Багато людей безкорисливо допомагають клубу. В перерві матчів проходять концерти, які влаштовує “Школа мистецтв” та міський центр культури і туризму. Стадіон ФК “Цукровик” вже не просто спортивний майданчик, а місце для приємного дозвілля і культурного відпочинку. Бізнесменам, керівникам підприємств та організацій, лідерам політичних партій та громадських фундацій варто подбати про тіснішу співпрацю з клубом. Шановні любителі спорту, якщо почуєте, що у Городищі проводиться футбольний матч – обов’язково знайдіть час для підтримки спортсменів. Задоволення і хороший настрій гарантовані!

Kubok Artemenka s.Mliiv 2006

Здобутки ФК “Цукровик” (Городище):

2002 рік – Чемпіони Городищенського району

2003 рік – Чемпіони Городищенського району

2004 рік – Бронзові призери району з міні-футболу присвяченого 60-літтю визволення Городищини від фашистів;

– Бронзові призери першості області

2005 рік – Друге місце у першості району;

– Друге місце кубку підприємця В.Г.Доценка;

– Перше місце розіграшу перехідного кубка пам’яті академіка М.М.Артеменка;

– Перше місце в розиграші районного кубку “Золотий колос 2005”, присвяченого 14-й річниці незалежності України;

– Третє місце кубка обласної газети “Земля Черкаська”, присвяченого 55-річчю ФСТ “Колос”;

– Фіналіст турніру до 100-ліття українського футболу;

– Срібний призер баскетбольного турніру до Дня захисника Вітчизни.

2006 рік – Друге місце у першості району;

– Володарі кубку пам’яті першого директора Мліївського інституту садівництва, академіка М.М.Артеменка;

– Друге місце в розіграші кубка пам’яті М.Д.Медведчука;

– Фіналісти кубку “Золотий колос”;

– Третє місце у кубку з міні-футболу присвяченого 62-й річниці визволення Городища;

– Кубок села Дирдине.

– Переможці заснованого ФК “Цукровик” спортивно-мистецького свята “Богатирські ігри”.

2007 рік – Срібні призери першості району;

– Срібні призери кубка М.М.Артеменка;

– Срібні призери кубку М.Д.Медведчука;

– Срібні призери турніру на кубок села Дирдине;

– Володарі кубку “Золотий колос” до Дня незалежності;

– Переможці турніру “Богатирські ігри”.

Цукровик” створив городищанам фабрику розваг

З дивовижною регулярністю дарує свято для земляків футбольний клуб “Цукровик” з Городища. Справа навіть не у тому, що гравці займають лідируючі позиції у першості району та області. Просто керівництво клубу постійно влаштовує масові розважальні заходи й народні гуляння, які упродовж року збираюють тисячі городищан. На стадіон приходять сім’ями, компаніями, адже неможливо усидіти вдома, коли долинають закличні звуки свята. Біля стадіону збирається так багато машин, ніби гарного дня біля базару!

Святковий конвеєр

Починаються видовища у новорічну ніч карнавалом на майдані біля ялинки. Дід Мороз і Снігуронька усіх частують цукерками, кожен бажаючий підходить до мікрофона й вітає друзів та громаду. З’явилася прикмета загадувати бажання під спалахи феєрверку. Говорять, що все здійснюється! Далі майже кожного місяця пропонуються святкові сюрпризи. До дня святого Валентина, з конкурсами і жартами, обирають кращу закохану пару району. До Дня Перемоги провели спеціальний футбольний турнір, запросили виступити міський хор ветеранів. Загалом ФК “Цукровик” робить велику справу патріотичного виховання. Перед початком кожного мачу звучить гімн України, при звуках якого всі присутні встають в єдиному патріотичному пориві.

– В організації святкових заходів головне знайти цікаву ідею й запалити нею інших, – говорить голова районної громадської організації “Футбольний клуб “Цукровик” Андрій Биба. – Наприклад, щоб якомога більше людей дізналися про свято Івана-Купайла, ми орендували коня з возом, одяглися в народні костюми і з троїстими музиками вирушили містом. А на святі були симпатичні мавки, русалки, водяний. Справжня феєрія купальської ночі! Автором святкових сценаріїв є секретар клубу Оксана Грабаровська. Вона ж ведуча і співачка. За особистий внесок у реалізацію державної молодіжної політики ця талановита дівчина нагороджена Почесною грамотою Управління у справах молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації. Ми самі запрошуємо учасників, музикантів, ді-джеїв. Нашими соратниками є молоді й успішні місцеві бізнесмени, творчі люди. В організацію свят вкладаємо власні кошти. Приємно, що нам повірили і тепер посильно допомагають міська й районна ради.

З нагоди улюбленого місцевого храмового свята Спаса-Преображення “Цукровик” традиційно влаштовує “Богатирські ігри Городищини”. Доти ніхто не брався проводити в місті силовий турнір, щоб змагалося кілька команд. Тут і канат перетягують, і вантажівку цуплять, важке залізо переносять. Прекрасне спортивне шоу!

Заповнили культурну порожнечу

– Після зупинки потужного цукрокомбінату в останні роки занепало все культурне життя густонаселеного мікрорайону, – продовжує Андрій Биба. – В аварійному стані будинок культури, не крутять кіно… Ми взялися заповнити цей вакуум. Тепер стадіон єднає людей, став місцем спілкування і культурного відпочинку.

Історія ФК “Цукровик” відлічується з далекого 1947 року. Команда була чи не єдиною віддушиною для людей, що побували на фронті, пережили окупацію, відбудовували мирне життя. За 60 років свого існування клуб переживав злети й падіння, адже життя звивисте, як кардіограма серця. Та головне, що команда стала прекрасною школою спортивного гарту для сотень городищан. Сьогодні теж дає розраду, відволікає від політичної метушні й економічних проблем. Поступово зформувалося широке коло однодумців, 2005 року створили громадську організацію. Почесними членами клубу обрано багато авторитетних городищан. Створено власний сайт. На черзі – організація урочистості до ювілею ФК “Цукровик”, що пройде у вересні.

Коли дарувати людям свято беруться громадські організації, така ініціатива заслуговує на вдячність і всебічну підтримку. Адже вони не отримують за це зарплату, корисну справу роблять не через службову необхідність, а за покликом душі.

Обласна газета “Нова Доба” №66 (891), 21 серпня 2007 року.

0 коментарів “Історія клубу”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *