Городщани стали на захист винахідника

защита1

21 листопада у центрі Городища відбувся мітинг обурених громадян. На майдан вийшли працівники місцевого ТОВ «Крона», представники громадських організацій, жителі міста. В руках – великі плакати. Люди протестують проти порушення авторських прав, адже це негативно впливає на їх добробут. Один з плакатів у трудових руках проголошує: «Державо – захисти авторське право!»

Кожному городищанину відоме ТОВ «Крона», яке виготовляє дерев’яні палички для морозива. Виробництво діє з 1993 року. Всі знають, що підприємство створив винахідник і раціоналізатор Віталій Кравченко. Тут діють сконструйовані і запатентовані ним верстати, аналогів яким немає в Україні і які перевершують зарубіжні аналоги. І все було б добре, якби не крадії інтелектуальної власності – ці нахабні пірати ХХІ століття.

защита 2

Як розповів Віталій Кравченко, двоє осіб, які колись працювали на підприємстві і мали доступ до технічної документації, вирішили самовільно скористатися його винаходом. В одному з сіл області вони облаштували своє виробництво, встановили обладнання, що як дві краплі схоже на городищенське. Фактично, вони поцупили винахід! На плакатах мітингуючих були вказані прізвища осіб, яких звинувачують у крадіжці. На інших плакатах написи: «Віталію Григоровичу, тримайтеся!»

защита 3

Вже півтора роки як ТОВ «Крона»  вперше поскаржилася до правоохоронців. Що винахід вкрадено, підтвердили висновки досліджень, які провів Центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності. Тому патент, який роздобули пірати, мусить бути визнаним недійсним. Тепер, переконані мітингуючі, необхідно притягнути крадіїв до відповідальності. Учасники мітингу прийняли резолюцію, де вимагають від правоохоронних органів не гальмувати кримінальну справу стосовно крадіїв, а від влади – посилити контроль за дотриманням авторських і ліцензійних прав.

 

0 коментарів “Городщани стали на захист винахідника”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *