У Лебедині учні двох шкіл стали козаками

066

Близько 200 жителів Лебедина Шполянського району поповнили ряди Міжнародної асоціації «Козацтво». Лицарями духу стали учні другої і третьої загальноосвітніх шкіл та їхні педагоги. Тут створено три козацькі сотні – дві дитячі і одна доросла. Урочиста висвята в козаки відбулася 12 жовтня на сцені сільського Будинку культури. Курінним отаманом обрано директора ЗОШ № 3 Сергія Осаула. Козаків і козачат благословив місцевий священик – протоієрей отець Василій.

059

Урочистості й значимості моменту надала присутність поважних козацьких генералів та полковників. До Лебедина завітав Почесний верховний отаман Міжнародної асоціації «Козацтво» Олександр Конечний, Головний отаман Черкащини Василь Милокост, його заступник  Михайло Волков, начальник штабу Яків Мороз, головний осавул Володимир Миненко, радник отамана Януш Крикуненко.

064

Козацький захід став святом для багатьох жителів Лебедина. Адже зал клубу був заповнений вщерть. Відбувся прекрасний концерт. Найкращі українські фольклорні та естрадні пісні виконував козацький народний гурт «Манжари» і солістка Рима Хромцова. До громади навіть звернувся сам гетьман Богдан Хмельницький! В його образі на сцену вийшов генерал Михайло Волков, майстерно продекламував уривок з роману Павла Загребельного «Я, Богдан!»

088

Лебедин має давню козацьку історію. За місцевою легендою, назва села походить від імені козака Лебедя, який першим поселився серед лісу та заснував поселення. Перша письмова згадка про село знаходяться у так званій Литовській Метриці 1448 року.  Вперше Лебединський ліс був показаний на карті Боплана в 17 столітті. Богдан Хмельницький після захоплення у війні з Конецьпольським «70 міст і сіл без числа і пасік незміряних, з яких були великі прибутки» у Лебедині мав свою пасіку. У селі ця місцина ще й досі зветься Пасі́ки. За активну підтримку козацьких заворушень Лебединський монастир не раз отримував від українських гетьманів привілеї. Особливо монастир прославився під час Коліївщини (1768 рік), коли підтримував гайдамаків.

Володимир ЧОС.

 

0 коментарів “У Лебедині учні двох шкіл стали козаками”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *