Байкерському клубу «Маніжа» виповнилося 35 років!

kPEldK-LHWI

27-28 вересня 2013 року в районному центрі Городище Черкаської області відбувся міжнародний зліт байкерів, присвячений 35-літтю мотоклубу і Дню міста. Мотоклуб «Маніжа» є найстарішим байкерським клубом України. Був створений 1978 року. Названий іменем одного з місцевих кутків, де здавна тусувалася молодь, мірялися силою. Хлопці ганяли на «Явах», на їхніх шкіряних куртках красувалася намальована підкова і назва клубу. Організаторами були справжні місцеві шибайголови: Віктор Дяглюк, Анатолій Онопрієнко, Олександр Клименко, Володимир Жук, Костянтин Новак, Юрій Жежер, Олександр Шендрик… Клуб об’єднував більше двадцяти байкерів. Влітку всією ватагою мчали у Крим або в Карпати. Роки летять нестримно. Багатьох вже немає в живих. В пам’ять про ті часи сьогоднішні байкери зберігають назву клубу. Наймолодшому з тієї компанії Олександру Шендрику нині вже 50 років! Тепер він президент байкерського клубу. Цього року зареєстрував в органах юстиції громадську організацію «Мотоклуб Маніжа 1978».

AkH93h3Nt4o 5uySGHMQFNQ

Щоб привітати Олександра Шендрика та мотоклуб «Маніжа» з ювілеєм, до Городища приїхали близько 600 байкерів з усіх регіонів України та з-за кордону: Росії і Молдови. Здолали сотні, а то і тисячі кілометрів, щоб опинитися в атмосфері справжнього байкерського братства.

xaG7UutTWg4 dW-5q74K_-A oqsrjuVkb0Q OY53zjpyTJU

В парку колишнього цукрокомбінату Олександр Шендрик з друзями облаштували прекрасну байкерську базу. Повивозили сміття, яке понаносили місцеві жителі, розчистили територію від чагарників, відновили освітлення. Встановили три величезні намети, облаштували сцену, відкрили торгові точки… На зліт приїхали як нові учасники, так і люди, які не пропускають жодного зібрання у Городищі. А регулярні зльоти тут проводяться з 2008 року. Зльоти проходять тричі на рік. Наприкінці березня – відкриття сезону, 23 серпня – на День державного прапора України, кінець вересня – закриття мотосезону. На зльотах бувають люди різного віку. Якось в ряди байкерів урочисто прийняли 6-річного городищанина Єгора Клімова. Це наймолодший байкер України! Він має свого власного «залізного коня». Байкери змайстрували йому маленького мотоцикла. Від справжнього байка він відрізняється лише розміром. Вручили хлопчині значок учасника його першого в житті зльоту байкерів.

До кожного зльоту випускаються ексклюзивні значки – їх отримують всі учасники зльоту. На кожен зліт приїжджає близько 300 учасників. Були гості з Польщі, Німеччини, Литви, Росії, Білорусі, Молдови, США. Частування – зварена у величезному котлі на вогнищі каша і юшка. Рецепт байкерської каші дуже простий – в котел засипається мішок пшона, коли доварюється до готовності – додається 12 банок тушонки. Смакота виходить неймовірна! До Дня прапора випікається торт синьо-жовтого кольору, розміром півтора на один метр. На честь закінчення сезону смажиться цілим теля на вертелі. Цього разу, правда, засмажили великого кабанчика.

a9GQXZrfotU

Як і завжди, байкерами були заздалегідь заброньовані всі місця в усіх місцевих готелях. Багато народу ночували вдома у Олександра Шендрика, де облаштовано байк-пост. Тут завжди раді подорожнім, чекає гостинний стіл і сауна. Для учасників зльотів Олександр Шендрик завжди влаштовує екскурсії до пам’ятних місць Черкащини: до музею Другої світової війни у Корсунь-Шевченківського, до музею військової техніки в село Шампань, а також в село Шевченкове Звнигородського району – вклонитися колисці батька української нації.

IMG_3153

Нинішній ювілейний зліт пройшов дуже вдало. Вдень 28 вересня проїхали святковою колоною містом. Весь маршрут був узгоджений з Державтоінспекцією та підрозділами МНС. На центральній площі Миру відбулися показові виступи каскадерів-мотоциклістів. Увечері в мікрорайоні колишнього цукрокомбінату відбувся великий концерт. Виступали популярні байкеські рок-групи. Олександр Шендрик просто молодець, що в короткий термін, запаливши ідеєю друзів, зумів організувати і провести такий масштабний, багатолюдний захід.

JR1Q4gC5zRQ 5dIWwnlTQUI 6OB8XS0zn60 B7JecsK2GRY

Мотоклуб «Маніжа» добре відомий в Україні та далеко за межами країни. Діяльність підтримують люди, які є справжніми патріотами Батьківщини, для яких «честь» і «обов’язок» – не просто слова, а світоглядні принципи. У проведенні ювілейного зльоту значну підтримку надали: МГО «Козацтво Запорозьке» (Верховний Отаман України та діаспори, Гетьман, Маршал козацтва Дмитро Сагайдак), генерал-осавул козацтва Олександр Фисун, полковник козацтва Геннадій Борисов, генерал-хорунжий козацтва, голова федерації спортивної журналістики України Михайло Волобуєв, голова Черкаської обласної федерації «Драк-Стріт Рейсінгу» Володимир Понєдєльнік, заступник голови Черкаської обласної ради Василь Касян. Під час зльоту президенту МТ «Маніжа» Олександру Шендрику урочисто вручили Почесний Кубок, а активістам клубу – ювілейні пам’ятні медалі. Бейкери вітали нагороджених і почесних гостей бурхливими аплодисментами і схвальними вигуками.

v1GlAFVtlak NaBz2fgWVHM p0V2O8JqgCQ

Байкерський рух, а також мотоспорт і мототуризм популярні в усьому світі. Любителі мотоциклів об’єднуються в байкерські клуби, створюють громадські організації, їздять туристичними маршрутами, проводять фестивалі, в тім числі й міжнародні. Згуртовані в якусь структуру байкери стають більш дисциплінованими, ніж коли існують самі по собі. Мотоклуб, це не лише прогулянки з вітерцем. Тут навчають любити техніку і шанувати працю, поважати учасників дорожнього руху. Мотоклуб «Маніжа» справляється з цим завданням на 100 відсотків!

Володимир ЧОС

 

0 коментарів “Байкерському клубу «Маніжа» виповнилося 35 років!”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *