Механізатор виорав мінометні міну

міна

Небезпечний боєприпас часів Другої світової війни виявили 26 березня у Воронівці. Під час проведення весняно-польових робіт механізатор натрапив на підозрілий металевий предмет. Трапилося це на полі № 5, де господарює НВФ ”Урожай”. Попри іржу та налиплий ґрунт чітко виділялися грізні обриси мінометної міни. Відразу про знахідку повідомили райвідділ МНС. Наступного дня спеціальною машиною прибула піротехнічна група з Черкас. Фахівці у належному захисному спорядженні ретельно дослідили територію. На щастя, більше нічого вибухонебезпечного не виявили. А знайдену мінометну міну діаметром 82 мм вилучили для знешкодження у віддаленому місці.

міна

Необхідно зазначити, що механізатору, який наткнувся на міну, пощастило, що вона раптово не вибухнула після майже 70-літнього перебування в ґрунті. Фактично у будь-який момент, коли на полі проводилися сільськогосподарські роботи, міг пролунати потужний вибух. В зоні потенційної небезпеки знаходилися жителі вулиці Ватутіна, що за 500 метрів від поля.

міна

міна

Як наголошує фахівець з питань цивільного захисту та реагування на надзвичайні ситуації районного відділу МНС Сергій Ємець, у випадку знаходження вибухонебезпечних предметів (авіаційних бомб, снарядів, мін, гранат, патронів) громадянам необхідно позначити місце знахідки, огородити його, встановити добре видимий орієнтир, вивісити прапорці червоного кольору, якщо є можливість – виставити охорону. Негайно повідомити в оперативно-рятувальну службу за телефоном 101. Категорично заборонено брати вибухонебезпечний предмет в руки, переносити з місця на місце, кидати, класти у вогонь! Невиконання цих вимог і правил може призвести до тяжких наслідків. Також пам’ятайте – вибухонебезпечними є не тільки боєприпаси часів війни. Загрозу можуть становити й балони з-під природного газу, кисню, ацетилену тощо, незнайомі вам предмети чи пристрої.

міна

А 2 квітня у селі Хлистунівка на відкритій території по вулиці Ружина місцевий житель виявив предмети, схожі на снаряди. Про знахідку він повідомив сільського голову, який в свою чергу зателефонував до рятувальників. Після детального обстеження території піротехніки знайшли 7 артилерійських снарядів діаметром 76 мм та 1 артилерійський снаряд діаметром 88 мм часів Другої світової війни. Усі вибухонебезпечні предмети були зібрані та знищені на спеціальному полігоні піротехніками МНС.

Фото надав Сергій Ємець. 

0 коментарів “Механізатор виорав мінометні міну”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *