Городищина Козацька

Городищина КозацькаПобачила світ нова книга нашого земляка Володимира Чоса ”Городищина козацька”. Книга розповідає про розвиток такого унікального явища, як українське козацтво упродовж XVI–XVIII століть на території сучасної Городищини, а також про збереження лицарських традицій у наші дні. Читачі дізнаються багато цікавих фактів. Зокрема про те, як військо Івана Сірка штурмувало польську фортецю, що височіла на місці, де зараз районний вузол зв’язку. Або про битву козаків з 20-тисячним татарським військом поблизу села Орловець. На Городищині відбувалися битви за участі військ Северина Наливайка, Петра Сагайдачного, Павла Бута, Богдана Хмельницького, Максима Кривоноса, Петра Дорошенка… Значна частина сіл району була заснована козаками, тут стояли козацькі сотні. Козаки зробили важливий внесок у розвиток місцевої культури й ремесел, козаччина залишилася у назвах місцевості, легендах та прізвищах корінних жителів. Кожна сторінка книги подарує читачам цікаві відкриття з місцевої історії. Вона буде цікавою і корисною для школярів, студентів, педагогів, усіх хто цікавиться історією рідного краю. Придбати книгу можна в магазинах канцтоварів “Друк” (біля маслозаводу і залізничного вокзалу), в магазині “Едем”, в крамниці фотоательє ”Варіант+”, або запитайте Андрія Бибу.

77 коментарів “Городищина Козацька”

77 коментарів

 1. Так, оце і є РЕАЛЬНІ ДОСЯГНЕННЯ, коли одна частина суспільства відчуває відповідальність за іншу частину того ж суспільства! В кінці кінців, право на страйк-елементарне право в кожній демократичній країні.
  Це ж вам не продавати свої голоси на виборах у вашій Валяві на минулих виборах за 50гривень(почитайте архів за той рік).
  Погодьтесь, якщо забезпечені держслужбовці вимагають для прибиральників на вулицях, нянечкам і т. д. зробити фонди підвищення кваліфікації, готелі для відпочинку-це ознака здорового в цілому суспільства.І потім, у нас в Ізраїлі все ще дуже сильні соціалістичні традиції і пережитки; цього ніхто не приховує…

 2. з приводу страйків я повністю погоджуюсь з Olegом. Молодці! І французи, і греки з італійці молодці!

 3. українцям давно вже пора помацати за вим’я кнопкодавів з їхніми прихвоснями, а то ця “аристократія помийки” зовсім втратила навик боятися. З гарантом ще гірше! Він може гадить тільки в золотий унітаз. Інакше – запор і непроходимість кишок!

 4. Хочу додати Вам, Ігоре, що права працюючих через посередницькі фірми не порушені. Їм, як і мені у приватній компанії, надається підвезення на роботу, а тим, хто добирається своєю машиною-повернення витрат на пальне по ціні міського+міжмісьного автобуса до 23шек за день, оплата 125% за перші 2 години і 150% послідуючих, якщо просять зостатись після робочого дня(є колективні договори, де закрито і 200, і 300%!).Кожного року підприємці зобов”язані підписувати(обновляти) договір з профспілкою(тобто нами) договір-інакше через 14днів-страйк з ЗБЕРЕЖЕННЯМ зарплати, правда з вирахуванням відпускних днів за період страйку. Зрозуміло, що КОЖЕН працючий одержує щомісячно розрахунковий лист, де чітко зафіксовані брутто і нетто зарплати, відрахування у пенсійний та підвищення кваліфікіції фонди, службу нац. страхування, лікарняну касу, податкову інспекцію, кількість відпускних. І ЗВИЧАЙНО Ж, зарплата чітко заходить в банк, інакше-штраф 10-20% до неї.

 5. Мета страйку полягала у тому, щоб надати тимчасово працюючим статус постійних працівників. Це означіє, що їх вже НЕМОЖЛИВО буде скоротити! Звичайно, який же ,,хазяїн” добровільно піде на такий крок???? Адже йому прийдеться додатково ,,розкошелитись”. Державі теж не зостанеться виходу-або нові податки, або ж урізати соціальні програми. Спасибі нашим міністру фінансів Штайніцу та голові держбанку Стенлі Фішеру за тверду і правильну монетарну політику, інакше б нас чекала доля Греції, Португалії, Ісландії, де ,,умудрились” наробити боргів по 50, 60, 100 МІЛЬЯРДІВ євро кожна з них! А на черзі- Іспанія, Італія, Франція…

 6. Опять цей тіпа жидок)))
  Олеже а чого ти так настирливо намагаешся провокувати антисимітизм?? Мабуть стоїть задача перевести гнів суспільства від банди Аліка Грека на жидів чурок чи ще когось???

  Раз ти такий фахівець з історії поясни мені. Якщо ви такий порядний і героїчний народ чому ж вас з відусіль гонять? З Египту, Ірану, Візантії, Іспанії, Германії погроми в Росії і на Україні. Князь Святослав мусив пертись аж на Ітіль щоб розігнати ваше племя з Хазарії (до речі приклад коли доброта до вас призвела до загибелі колись сильного і могутнього народу)????

 7. При ірансьному шаху Реза Пехлеві євреї процвітали, як і тисячі років до нього, і тільки після захоплення влади в Тегерані 1979р. здичавілими аятолами покинули те осине гніздо. У Єгипті, де і нині мільйони живуть на цвинтарях, євреям нема чого шукати. Король Іспанії Карлос 2 офіційно визнав жорстокість своїх середньовічних попередників по відношенню до євреїв, попросив прощення за гоніння, повернув майно общині. Про те, як ваші князі наймали варягів для організації вбивств і усунення конкурентів, як ворогували один з другим, як століттями їх ,,правління” зводилось до одного-елементарного рекету підданих-це вам краще за мене розсказати б. Нацистська Німеччина вирішила завоювати Європу, прикриваючи свою мету ,,боротьбою зі світовим єврейством”, і в результаті загинули 50 мільйонів, в тому числі 13м-ів німців, кілька мільйонів українців. ,,Свідоміти”-пам”ятайте: ваша недобита нечисть(бандерлоги, ОУН-УПА) ту війну ПРОГРАЛИ!!!

 8. В окупованій нацистами Данії король і тисячі його підданих в знак солідарності з євреями нашили собі шестикутні зірки і так ходили скрізь, а коли відчули загрозу депортації, добропорядні датчани-протестанти за одну ніч організували переправку євреїв на своїх човнах у Швецію. У Голандії місцеві протестанти всіляко допомагали євреям, переховуючи їх. Подібне можна сказати і про Францію. У Чехії не відмічено НІ ОДНОГО факту співпраці місцевого населення з нацистським переслідуванням євреїв. В Югославії мільйонна армія партизан Тито відбивала, зупиняла потяги з євреями по дорозі у концтабори.Масово переховували євреїв у Греції, Румунії. Навіть каудільйо Франко в Іспанії відмовився і вислухати німців, які намагались організувати депортацію. У тій же Білорусії місцеві жителі не співпрацювали з окупантами ні в чому. Але от Україна КАРДИНАЛЬНО по іншому ,,зарекомендувала”себе в ,,єврейському питанні”, і це наводить на серйозні висновки.

 9. Сьогодні біля одної з шкіл району спиляли явори,які довгий час своєю красою і могутністю символізували не тільки школу,а й саме село.Спиляли просто на доски,”дерево-символ” в карман місцевому баризі,мотивуючи тупою гойською фразою,буцім-то явори несуть загрозу будівлі школи і життю дітей.Оце наші РЕАЛЬНІ досягнення,просто на кожному кроці призводять до руйнування найпрекраснішого,оце вам і вся психологія,шановні миряни.А ви й далі вивчайте “єврейські питання”,тільки починайте,шановні,завжди з себе.

 10. Олеже ну шо ти дурня клеїш Це тобі не той випадок.
  Карлоса вспомнив, я ж тебе не про Карлоса питав)))
  Моя баба теж пару днів двох єврейських жінок переховувала, і беручи доуваги що ми вихадці з одного регіону, можливо від одної з них і народилвся котрийсь з твоїх батьків, щоб ти міг тут гавно мутити та фігню городити. (Це якщо припустити що ти той за кого себе видаєш)
  Я тебе питав не про банальні прояви людяності та милосердя, котрим завжди було місце.

  Я тебе питаю про причини нелюбові до еврейського народу в різні часи, різними народами в усіх кінцях світу?????????????????????????????????????????????????????

  Ти тут всіх викриваєш а в самого достатньо зрілості щоб на це питання правдиво відповістти???

  Чому з Візантії гнали?
  Чог з ірану в Хазарію втекли, від процвітання?
  Що з Хазаріей зробили?
  Чого при Каролінгах ненавиділи?
  Що в битві при Уклеесі з .туарегами стало?

  Я тобі можу навести ще не одне допоміжне питання щоб тобі було легше на головне відповісти. Чого вас таких ідеальних так люто скрізь гоняли?)))

 11. …Oleg є Oleg. Це, скоріш за все, єдина людина, що отримує гроші за робту на Цукровику. Професіонал! Вже і українську розкладку клавіатури опанував! Видно в його конторі використання мов заохочується. Так тримати! Професійний провокатор.

 12. які ж гидкі організації – ці спецслужби! Пристанище моральних виродків. Велика ймовірність того, що Oleg на інших ресурсах під іншими ніками видає себе не за українофоба, а за антисеміта , чи ще за когось. Технологія керування хаосом.

 13. Те, що явори вирубають, в цьому нічого дивного нема. Суспільство деградує і процес деградації прискорюється. В спільноті, де будь-якій цінності ставиться в еквівалент певна сума грошей все людське дуже швидко зникає.

 14. ((((-При отриманні Тори сказав нам Господь, що відтепер у кожному поколінні повставатиме на Землі Амалек як суть абсолютного зла і безпричинного антисемітизму, і,, війна у тебе (Ізраїлю) з ним до кінця віків”. Ми, євреї, дійсно не вкладуємся ні в одні рамки понять народів, що оточують нас, ,,Мої(Господа) замисли- не ваші замисли”. Нам також незрозуміло, чому останній ,,галут”(перебування серед неєвреїв) затягнувся до 2000років, тому ми кожен день у молитвах промовляємо:,,Господь, розбий окови, звільни нас від ярма народів, скоріше приведи нас з 4 кінців світу у землю Твою, щоб могли ми служити Тобі, будучи Твоїм народом, віднови престол Давида, і не сидітиме на ньому чужий”. В той момент, коли наш Мешіах(Месія) разом з пророком Іліягу з”являться на г. Ціон(Сіон) у вічному і святому Єрусалимі, зспустивши вже готовий Третій Храм, тоді для народів Землі все стане на свої місця і відпадуть всі запитання і КОЖЕН буде відповідати за свої вчинки.

 15. Oleg
  ну цирк!!! Я тобі просте питання задав чого Вас не люблять? А це видаеться з вини якогось Амалека!))))))))) Ой цирк, ой і клоун))))
  А можливо це за того що повсюди намагаетесь добре жити за рахунок місцевого населення??

  Сам тобі відповідаю на питання що посоромився відповісти ти.

  З Візантії вигнали за торгівлю православними рабами, співробітництво з мусульманами, і за підтримку сектантських течій призваних вносити смуту і підточувати православну віру тим самим підриваючи дух і цілісність народу.

  В часи набігів вікінгів у Европі на території Німеччини та Франції активно співробітничали з вікінгами, надавали транспорт, консультували яке місто краще і легше пограбувати задля того щоб потім вигідно скупити награбоване і рабів.

  З Ірану вигнали за організацію і підтримку секти дейлемітів, що розколювала суспільство і підривала устої віри

  В Хазарії (до речі як і зараз в Україні) Підступом і підкупом організовали корупційну держану систему напралену на безмірну експлуатацію місцевого населення природних ресурсів і вигідного географічного положення, лише за для збагачення своєї общини. Вели активну підривну дипломатичну діяльність для розпалювання війн і конфліктів між сусідами за для їх послаблення і збільшення потоку торгівлі рабами і награбованним. Для придушення місцевого населення тримали армію найманців яку і утримували за кошти відібрані у аборигенів. В результаті, коли Святослав підійшов то легко розбив наймане військо і захопив місто, так як більшість місцевого населення розбіглось небажаючи воювати за еврейських експлуататорів.

  Останьою каплею яка переповнила чашу гніву і ненависті іспанців була підступна втеча євреїв полю бою при Уклеесі в битві з Туарегами в результаті чого іспанцям було нанесено нищівної поразки поставивши на грань щезнення їх народ…

  Ще пройдемось по історії?

  В оковах вони бідні. Ти хоч думаеш шо мелеш. Ярославський, Коломойський, Фельдман, Фірташ, Колесников, Рабіновіч, Добкін, Кернес, Черновецький, Боголюбов, Шнайдер, Жебровская, Костельман, Гиршфельд ….. то їх тут в оковах тримають? Чому ж не звільняться і не їдуть. Перепоною стає вкрадені в українського народу заводи і майно)))))

 16. Погано стриманий антисемітизм ((( прикриває брехливу ,,псевдоісторію”, яка хіба що тільки на Україні і може знайти таких ,,прихильників”.Менталітет таких, як (((, мені добре відомий. Це елементарна заздрість ,,двієчника” до відмінника, приправлена дикістю, відсталістю, середньовіковими пережитками на неприязні до євреїв. Якщо ж ті коломойські і ко. у своїй діяльності порушують ваші закони, то їх, звичайно ж, чекає таке ж різке падіння, як і під”йом. В кінці кінців-конкуруйте з ними, підтверджуйте себе, на що ви самі здібні, НЕ ЗАБУВАЮЧИ про своїх 99,9% ,,нових щирих українців”! Мені відверто жаль лише одного-того, що кипуча енергія тих євреїв не направлена в інше русло:відбудову та зміцнення своєї держави. І ось ((( у своєму активному пориві нагадати євреям про їх єдино правильне географічне місце,сам того не замітивши, перетворюється… в сіоніста.Тут вже і доречно б його запитити:за скільки він продався?

 17. Звичайно ж, євреям Україна завжди приходилась злою свекрухою.Це їм не добропорядні сусіди-протестанти у Швеції, Данії, Голандії, США. Але ось вам приклад поближче. Ми всі деякий час жили в одній імперії-Російській, а потім СРСР. Спілкуючись з грузинськими євреями у нас в Ізраїлі, відмічу. що всі вони в один голос стверджують: за 2600(!) років спільного проживання з грузинами НІ РАЗУ не чули слова,,жиди”, ,,на нашій шиї сидите” і т.п. З Вірменією та ж картина;можу навести ще приклади..
  Кожного разу, коли до нас приїзджає екс-президент Шеварнадзе, його в прямому смислі носять на руках євреї-вихідці з Грузії; подібне спостерігаю і по відношенню до інших екс. і діючого грузинських лідерів…Я дуже поважаю Леоніда Даниловича з Макаровичем(про політичний труп Ющенко не хочу згадувати), але подібних зустрічей вихідці з України цим вже ,,ексам” не проводили. Не впевнений, що нинішній ваш ,,гарант” не стане винятком(я наголошую-президента України поважаю!).

 18. Ну шо за незвязный словесний понос?))))
  До чого тут відмінники та двієчники.)))
  Я тобі пальцем в небо вибрав з півдесятка місць де вас не люблять. Так як ти сам посоромився признатись чому, я розповів. Чого ж це “брехлива псевдоісторія”, чому? бо так хочеться видатному історику-єврею Олегу???
  Що брехня?
  Шо з Ірану вигнали?
  Не дозволяли в Візантії силитись?
  Не підставляли іспанців в битві з туарегами?
  Що єврейська община керувала Хазарією?
  Чи що олігархи-євреї грабуют українських громадян? Чи що їх тут ніхто в кайданах не тримають?)))))

  Будь-для кого хто хоч якось цікавившигося історією жодне твердження не викликає жодних сумнівів. Тільки у єврея якась своя історія)))))))))
  Залиш в спокої Данилича з Макаричем. і філосовствування про шкільні оцінки.
  В нелюбові до евреїв яка обєднує народи континенти і сторіччя має бути причина.
  Я тобі назвав деякі з мені достовірно відомих
  Яка ж вона в тебе Олеже????

 19. Великий ,,знавець” єврейської релігії і погляду на світ(((а насправді його знання наближаються до абсолютного 0)з легкістю заганяє нас у міфічні секти(що протирічить самій суті єврейства!) з метою…знищення(!?) передових суспільств і народів(дивно, чому ж зникла ,,розвинута” Візантія?),переконує всих у необхідності участі євреїв у феодальних кримінальних міжусобицях в Іспанії, придумавши по дорозі ,,небезпеку” існування іспанців як нації, і не менше;відверто БРЕШЕ про вигнання із Ірану. Відносно рекетира Святослава йому слідувало б почитати в ,,Історії від О.Бузини”, який, до речі, виграв вже 21(!) суд у ,,свідомітів”-нациків.(((-чому б тобі не організувати якийсь завод, фірму і не доказати на ділі, а не борячись тут на словах з міфічними єврейськими ,,експлуататорами”, чого ти вартий, а не роз”їдати своє серце заздрістю, ототожнюючи себе не менше …як зі всим світом(!).Чи не пора звернутись в психлікарню м. Сміли(це недалеко)?

 20. у Olega гешефт на Цукровику. Своїми коментарями ми допомагаємо людині заробляти гроші. Коли б він нам чимось допоміг?!

 21. Ne Oleg-чим же я можу вам допомогти..? Зі своєї невеликої зарплати(я не працюю в спецслужбах, за коментарі теж нічого не отримую) пожертвувати на ліки хворій дитині-опублікуйте реквізити банку. Якщо тут присутні родичі Софії Крицької чи Полєвської з Вільшани, які в 1941-43р. проявивши елементарну людяність і риси СПРАВЖНІХ християн, допомагали євреям-постараюсь їх чимось віддякувати, хоч вони і не рятували моїх прямих родичів. Надати безплатно кімнату в своїй квартирі члену баптистської общини з ваших країв на час його паломництва по Святій Землі з метою економії витрат на перебування..? І потім, я і так щомісячно жертвую ,,бейт-кнесету”(синагозі),який постійно відвідую, що настійно рекомендую робити СПРАВЖНИМ християнам по відношенню до своїх храмів Божих. Вимолюйте у Господа процвітання Україні, починаючи з очищення серця і душі кожному з вас-і отримаєте те, що просите.

 22. Oleg може реально допомогти своїй злій мачусі – Україні. Хай організує в найкращій клініці Ізраїлю трепанацію черепа нашому гаранту. Тим більше, що він його поважає.

 23. Oleg може ще реально допомогти своїй злій свекрусі переманивши в обетованну землю Фірташів, Коломойських і інших упирів. Вони зовсім знесилелись під гнітом українського народу. Виручай соплемінників!

 24. Oleg може ще реально допомогти своїй злій свекрусі переманивши в обетованну землю Фірташів, Коломойських і інших упирів. Вони зовсім знесилелись під гнітом українського народу. Виручай одноплемінників!

 25. Oleg
  Та я і Бузину читав. До речі дуже дотепно пише))). Але робить це вибірково. Строїть свої роскази лише на негативі, що дуже легко робити. В якихось позитивних моментах згадує лише тих кого хоче, хочаб їх вклад і набагато менший ніж у тих кого він не хоче згадувати і навпаки в купі лайна знайде і висвітлить лише той кусочок який належить тим кого він намагаеться обхаяти і з легкістю не помітить всієї здорової купи. Талановитий письменник але дуже заангажований.)))

  Ти знаеш, я взагалі нормально відношусь до євреїв, але до вихованних, які вміють поважати себе, і не дозволять собі невихованності ні до народу серед яких вони живуть, ні до землі, яка стала для них батьківщиною. А от обмежених недоуків, примітивних брехунів псевдопатріотів, я честно не долюблюю, ……..всіх, російських, українських, і єврейських. Єврейські правда особливі, вони на відміну від інших мають іншу пропаганду,……..завжди ниють і намагаються упевнити весь світ що перед ними геть всі завинили і всі вних в боргу))))))))

  Я колись тебе вважав розумним, і навіть думав що дискусія з тобою може бути цікавою. А ти бачу звичний, ображенний життям, недалекий жидок-невіглас, обізленний на світ що звик дивитись на таких як ти з іронією.
  В твоїх каляках нема ні знань ні логіки ні аналізу, лише запозичені желчно-істеричні штампи. Це такий він великий жидівський інтелект? Твого мізочка хватає лише все безпідставно заперечувати, в брутальній формі, при тому навіть не по темі. В тобі проявилась лише національна безсовістність і безпринципність.
  Фсё хуйня, усе що світ дослідив, продискутував, обгрунтував і виклав……. будемо помічати лише те і в тій інтерпритаціїї як то бачить жидок Олег!!! Ну ебтель!!!!

  Так тікали жиди з поля бою при Уклеесі чи ні? А фігачили їх за це потому іспанці чи ні??
  Світова історія знає що в корупції і спекуляціях в той час на території іспанії вони були успішними а от на полі бою зрадили і втекли, а Олег не хоче цього помічати)))))

  В Хазарії звідки євреї взялися? На запрошення приїхали, чи може таки з Ірану, “доброти” місцевих не витримали?

  Ти хоч гугл забий (сподіваюсь гугл то хоч не антисиміти придумали))))

  Все в тебе починается з тупого то все брехня а закінчуєтся Вольтером і Бузиною…, теж мені великі історики.
  Гумельова, Артамонова почитай…. та біблію хоч. Там найдеш перші приклади геноциду, з історії завоювання Ісусом Навіном землі обітованної.

  Неук невихованний та і все. Мабудь просто злобо і заздрість тебе їсть. На ось поглянь як більш розумні і виховані жиди в україні живуть пока ти там яд виробляеш))))))))

  http://video.ukrhome.net/watch/33813/33817/51297/

 26. І СЛАВА НАША ЙДЕ ПЕРЕД НАМИ, І ВІДКРИВАЄ НАМ БРАМИ МІСТ! (Великий Князь Київський Святослав Завойовник)

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *