Вер 11

МоскаленкоТанкові війська мають високий авторитет серед населення, користуються заслуженою повагою громадян. Це особливий рід військ, який вимагає від бійців не тільки особистої мужності, а й високої технічної грамотності. Тому з особливим почуттям хочу привітати із Днем танкіста (що відзначатиметься 12 вересня) наших ветеранів, які в часи війни наближали Перемогу, а також усіх городищан, які в різні роки проходили строкову армійську службу в танкових військах. Бажаю міцного здоров’я, сімейного затишку, успіхів в усіх справах!

Взагалі, Україна – це танкова держава. Ми маємо багатий історичний досвід і потужний потенціал сьогодення. Достатньо сказати, що легендарний танк Т-34 був створений конструкторським бюро Харківського заводу. Працювали над ним також підприємства Маріуполя. Говорячи про конструкцію танка, доводиться часто використовувати визначення ”вперше”. Так броня вперше стала похилою, що забезпечило кращий захист. Потужна 76-міліметрова гармата вражала будь-яку техніку ворога. Вперше було використано більш надійний і безпечний дизельний двигун, який після модифікацій і зараз використовується у танкобудуванні. Конструкція Т-34 виявилася настільки простою і надійною, що пережила лише одну модернізацію, чому немає аналогів у світі. Танк Т-34 вважається кращим середнім танком Другої світової війни. Та й загалом танки зробили великий внесок в здобуття нашої Перемоги. Під час Корсунь-Шевченківської битви було задіяно три танкові армії – половина усіх танкових ресурсів Червоної Армії. Також при форсуванні Дніпра наші танки, навіть не маючи спеціального обладнання, вперше у світовій практиці подолали по дну таку широку ріку. Нині у багатьох містах Черкащини фронтові танки стоять на п’єдесталах – як символ мужності старших поколінь, як вияв нашої вдячності.

За своєю сутністю механізовані і танкові війська, що складають основу Сухопутних військ, виконують завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів противника, прориву оборони ворога, розгрому його військ, захоплення важливих рубежів і об’єктів, взаємодіють з морськими та повітряними десантами. Нині у складі Збройних сил України діють танкові бригади у Гончарівську, Кривому Розі, Яворові, Чорноморському, Новоград-Волинському, Володимир-Волинському, Білій Церкві, Башкирівці, Черкаську, Мукачеві, Чернівцях. Діє учбовий центр сухопутних військ ”Десна”.

Сучасний танк – це високотехнологічний вид озброєння. Він має силову установку потужністю понад 1 тис кінських сил, надійну броню і потужну автоматичну гармату калібру понад 100 мм. Наявність ракетного комплексу, при його ефективній модернізації, може зробити танк автономним взірцем високоточної зброї. Сьогодні танк має найкращий захист від зброї масового знищення. Броня та спеціальний свинцево-гумовий шар послаблює вплив проникаючої дії радіації 18 разів. Танк долає водні перешкоди глибиною до 2 м, а з установкою спеціального обладнання – здатен форсувати річку глибиною до 4 м.

Нині на озброєнні української армії знаходиться кілька надсучасних модифікацій танків Т-64, Т-80, Т-84, бронетранспортери, бойові машини піхоти. Загалом на озброєнні механізованих та танкових військ знаходиться 774 танка. Вони розроблені та випускаються Харківським конструкторським бюро машинобудування ім. Морозова і Харківським танковим заводом ім. Малишева. Також готові випускатися серійно танки нового покоління Т-84-120 ”Ятаган” і Т-84У ”Оплот”. Звичайно, для цього потрібне належне державне фінансування. Адже вартість одного танка “Булат” чи ”Оплот” – до 4,5 мільйонів доларів.

танк

Наявність в Україні потужної промислової бази, високого наукового потенціалу та висококласних спеціалістів дає тверду надію, що бронетанкові війська ще довго будуть головною ударною силою Сухопутних військ нашої держави.

Олександр МОСКАЛЕНКО,

колишній заступник бронетанкової служби 38-ї армії, підполковник запасу.

Коментувати

Категорії

Архіви